Narodowy Instytut Onkologii wstrzymuje pracę bloku operacyjnego

14 Października 2020, 14:55 centrum onkologii coi marii curie

Do wtorku zostaje wstrzymana praca bloku operacyjnego Narodowego Instytutu Onkologii na Ursynowie. Powodem jest kwarantanna personelu. 

- Do wtorku zostaje wstrzymana praca bloku operacyjnego na Ursynowie w związku z koniecznością odbycia kwarantanny personelu, po kontakcie z osobą zakażoną. Trwają przewidziane na taką okoliczność procedur - czytamy w komunikacie NIO.

Instytut zapewnia, że sukcesywnie będą robione testy wszystkim osobom z bezpośredniego kontaktu, jednak z" uwagi na specyfikę zakażenia tym wirusem w wielu przypadkach musimy odczekać 5 do 7 dni z testami."

- Pacjenci są informowani o przesunięciu planowanych operacji, zapewniliśmy personel dla nagłych przypadków i zabiegów, które z uwagi na stan pacjentów nie mogą być przełożone - informuje NIO.

Decyzje co do operacji lub jej przesunięcia w każdym jednym przypadku ma podejmować lekarz prowadzący.

Praca na pozostałych oddziałach NIO-PIB gdzie nie stwierdzono incydentów epidemicznych jest kontynuowana z zachowaniem obowiązujących procedur. W przypadku podejrzenia incydentu epidemicznego za każdym razem jest prowadzone odpowiednie postępowanie sprawdzające, co może się wiązać z czasowym ograniczeniem działania części takiej kliniki - zapewnia Instytut.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz