Od dziś w sklepach godziny dla seniorów

15 Października 2020, 9:38 sklep market jedzenie żywność zakupy

Od dziś (czwartek) w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach będą obowiązywały tzw. godziny dla seniorów. W Dzienniku Ustaw opublikowano w środę wieczorem rozporządzenie, które wprowadza nowe regulacje.

Chodzi o rozporządzenie Rady Ministrów, "zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii" koronawirusa

Opublikowane w środę rozporządzenie weszło w życie dziś, czyli w czwartek 15 października. Obowiązuje ono do odwołania.
 
Wskazuje ono, że "obiekty handlowe i usługowe" sprzedające produkty spożywcze, żywność, produkty kosmetyczne, artykuły toaletowe, środki czystości, produkty lecznicze (apteki i punkty apteczne), wyroby medyczne, "od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00–12.00 obsługują wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia".
 
Wyjątkiem jest sytuacja wydania leku z apteki w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Apteka będzie mogła więc w godzinach dla seniorów obsłużyć także inną osobę w nagłej sytuacji.
 
Przypomnijmy, że godziny dla seniorów w sklepach wprowadzono w kwietniu br. W godz. 10-12 zakupy w sklepach mogły robić wyłącznie osoby w wieku powyżej 65. roku życia. Po 20 kwietnia godziny dla seniorów obowiązywały tylko od poniedziałku do piątku, a na początku maja zlikwidowano to rozwiązanie.
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz