NFZ zapłaci za wydłużony czas działania drive thru

15 Października 2020, 10:40

Wprowadzenie finansowania wydłużonego czasu działania punktów wymazowych Drive thru - przewiduje zarządzenie NFZ, które obowiązuje od czwartku.

Chodzi o zarządzenie zmieniające zarządzenie w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

"Niniejsze zarządzenie (...) wprowadza zmianę mającą na celu zwiększenie dostępności do punktów pobrań materiału biologicznego do przeprowadzenia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 poprzez wprowadzenie finansowania wydłużonego czasu ich działania, z zastrzeżeniem konieczności uzgadniania harmonogramu z dyrektorem właściwego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia" - czytamy w uzasadnieniu.

Opłata ryczałtowa za gotowość  punktu pobrań materiału biologicznego do przeprowadzenia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 (za każdą pełną godzinę powyżej 2 godzin) to 80 zł.

Opłata ryczałtowa za gotowość punktu pobrań materiału biologicznego do przeprowadzenia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 (za dobową dostępność we wszystkie dni tygodnia co najmniej dwie  godziny dziennie) to 300 zł.

Źródło: NFZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz