Zapowiedź konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego

15 Października 2020, 11:00 MORAWIECKI RADA MINISTRÓW (KPRM)

Dziś (15.10) o 11:30 zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Po posiedzeniu ma się odbyć wspólna konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Co będzie tematem konferencji?

Jak poinformował rzecznik Kancelarii Premiera Piotr Müller, dziś o 11:30 odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Podczas posiedzenia mają zostać poruszone kwestie wprowadzenia nowych środków profilaktycznych i narzędzi do walki z epidemią. 

Jak dodaje, po spotkaniu ma odbyć się wspólna konferencja prasowa ministra zdrowia i premiera. 

Dzisiejsze spotkanie kryzysowe na szczycie rządu zbiega się z terminem informacji dot. nowych stref czerwonych w Polsce. Dziś także, padł kolejny rekord dobowych zakażeń koronawirusem, liczby pacjentów hospitalizowanych oraz liczby przebywających pacjentów pod respiratorem.

Sytuacja w ochronie zdrowia jest na tyle poważna, że Narodowy Fundusz Zdrowia zaleca ograniczanie planowych zabiegów, by zminimalizować ryzyko transmisji koronawirusa oraz zapewnić jak największą dostępność do łóżek dla pacjentów zakażonych.

Relacja z konferencji, jak zawsze, pojawi się na naszym portalu oraz na bieżąco na naszym twitterze. 

//Aktualizacja 14:30

Z zapowiedzi rzecznika rządu wynika, że konferencja prasowa premiera (zdalna z kwarantanny) oraz ministra zdrowia odbędzie się o godzinie 17:00.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz