COVID-19. Niemcy wprowadzają nowe ograniczenia

15 Października 2020, 11:46 niemcy bundestag parlament

Rozszerzenie wymogu noszenia maseczek, ograniczenia dot. uroczystości rodzinnych, ograniczenia dla gastronomii i limit zgromadzeń - to obszary, które objęto surowszymi obostrzeniami w Niemczech, w związku z rosnącą liczbą zakażeń.

Wczoraj liczba nowych zakażeń koronawirusem w Niemczech wynosiła ponad 6 tys. nowych przypadków. Łącznie w Niemczech potwierdzono ponad 341 tys. zakażeń COVID-19. Z powodu koronawirusa zmarło ponad 9,7 tys. pacjentów.

Nowe przepisy są efektem rozmów kanclerz Angela Merkel z reprezentantami 16 landów w Niemczech.

- Widzimy, że wskaźniki infekcji rosną a w niektórych regionach wskaźnik infekcji jest bardzo wysoki, dlatego musimy zapobiec niekontrolowanemu lub wykładniczemu wzrostowi - mówiła po spotkaniu w środę (14.10), kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Zgodnie z nowymi wytycznymi, jeśli na danym obszarze odnotuje się więcej niż 35 nowych infekcji na 100 000 osób w ciągu siedmiu dni, zakrywanie ust i nosa stanie się obowiązkowe we wszystkich miejscach, gdzie jesteśmy narażeni na bliskie kontakty z osobami trzecimi.

Liczba osób, które mogą się gromadzić, zostanie również ograniczona do 25 w miejscach publicznych i 15 w miejscach prywatnych.

Po przekroczeniu progu 50 nowych infekcji na 100 000 będą obowiązywały jeszcze surowsze ograniczenia.

Obejmują one ograniczenie prywatnych spotkań do 10 osób lub dwóch gospodarstw domowych oraz zamknięcie restauracji po godzinie 23:00.

Podczas narady nie znaleziono jednolitego rozwiązania dla budzącego kontrowersje zakazu zakwaterowania w hotelach osób z obszarów zagrożonych, wprowadzonego w niektórych landach. Kanclerz nie kryła rozczarowania brakiem konkluzji w tej sprawie. Na ten moment, zakaz zakwaterowania ma być sprawdzany pod kątem skuteczności do 8 listopada. Następnie zostanie ponownie omówiony.

 

 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz