Rzecznik rządu: w czwartek decyzje o możliwych obostrzeniach

20 Października 2020, 12:05 maska maseczka koronawirus covid pandemia epidemia

W czwartek zapadną decyzje o potencjalnych obostrzeniach; można się spodziewać, że niektóre obostrzenia zostaną rozszerzone, np. dotyczące limitów wejść do poszczególnych miejsc - zapowiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu w Programie III Polskiego Radia poinformował, że decyzje o potencjalnych obostrzeniach zapadną w czwartek.

- W tej chwili analizujemy, jak wygląda sytuacja w poszczególnych strefach. Decyzje będziemy uzależniać od rozwoju sytuacji, w szczególności jeśli chodzi o zajętą liczbę łózek i respiratorów - wyjaśniał. Podkreślił, że można się spodziewać, iż niektóre obostrzenia zostaną rozszerzone.

Dopytywany, które z obostrzeń mogą być rozszerzone, wskazał, że mogą to być m.in. kwestie limitów wejść do poszczególnych miejsc czy ograniczenia funkcjonowania niektórych gałęzi gospodarki. Jednocześnie podkreślił, że ten drugi wariant będzie raczej odkładany na kolejne etapy, jeżeli będzie to konieczne.

Odnosząc się do pytania o ewentualne wprowadzenie zdalnego nauczania także w szkołach podstawowych, rzecznik rządu odparł, że taki wariant był rozważany.

- Musimy najpierw ocenić, jak wygląda kwestia obniżenia mobilności obywateli po wprowadzeniu nauczania zdalnego w szkołach ponad podstawowych, jakie ma to przełożenie na mobilność w kraju (...) Gdy te dane spłyną, będziemy decydować o ewentualnych innych obszarach funkcjonowania szkół - wskazał.

Co z 1 listopada?

Pytany o ewentualne zamkniecie cmentarzy 1 listopada, przyznał, że takie rozwiązanie nie spotyka się z dużą aprobatą na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

- Raczej będziemy apelować, aby w najbliższym czasie rozłożyć te wizyty na cmentarzach - dodał.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz