Stolica/ Gdzie drugi tymczasowy szpital? Jest decyzja ministra

21 Października 2020, 15:29

Drugi szpital tymczasowy w Warszawie powstanie w hali EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego. Zgodę na jego utworzenie wydał dziś minister zdrowia Adam Niedzielski. Pierwszy już powstaje na Stadionie Narodowym.

- W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim trwają prace dotyczące jego uruchomienia. W szpitalu docelowo ma powstać kilkaset łóżek. W urzędzie działa zespół, który zapewnia sprawną realizację przedsięwzięcia - powiedziała portalowi Onet Ewa Filipowicz, rzeczniczka wojewody mazowieckiego.

W drugim szpitalu tymczasowym ma być kilkaset łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem, którzy wymagają hospitalizacji.

Hala EXPO XXI jest zlokalizowana przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. To kompleks czterech dużych hal o łącznej powierzchni 20 tys. m2. W ramach obiektu jest także 10 sal konferencyjnych i pokojów do rozmów o powierzchni 1,5 tys. m2. Poza tym przy kompleksie jest parking na 1,5 tys. aut. 

O tym, że w Warszawie zostanie powołany drugi szpital tymczasowy, informował w poniedziałek minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński podczas briefingu przed pierwszym przygotowywanym w stolicy tego typu obiektem, czyli Stadionem Narodowym. M.Dworczyk: sytuacja jest poważna. Będzie drugi szpital tymczasowy

Wówczas M.Kamiński nie podał, gdzie powstanie druga lokalizacja, a jedynie tłumaczył, że ze względu na centralne położenie Warszawy, co stolicy będą mogli być transportowani w razie potrzeby pacjenci z innych regionów Polski. Jak mówił wówczas szef MSWiA, powstaniem drugiej placówki kieruje wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz