Minister zdrowia nowym członkiem Rady Dialogu Społecznego

21 Października 2020, 15:55

Minister zdrowia Adam Niedzielski został w środę powołany przez Prezydenta RP w skład Rady Dialogu Społecznego.

Uroczystość powołania nowych członków strony rządowej w skład Rady Dialogu Społecznego odbyła się w środę przed godz. 15 w Pałacu Prezydenckim. 

W skład Rady Prezydent powołał oprócz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, takżeJarosława Gowina, wicepremiera i  ministra rozwoju, pracy i technologii, Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki oraz Olgę Semeniuk, wiceminister w ministerstwie rozwoju, pracy i technologii.,

Prezydent podkreślał podczas uroczystości, że dzisiejsze nominacje to naturalna konsekwencja zmian, jakie nastąpiły w składzie rady ministrów.

Jednocześnie przypomniał, że czas pandemii, to specyficzny czas dla nas wszystkich, dla Polski. Zwracał też uwagę, że RDS służy temu, aby w taki sposób była w Polsce realizowana polityka, aby służyła społeczeństwu, a to najlepiej wypracować w drodze dialogu.

- Ten bardzo trudny czas pandemii, gdy podejmowane są szybko, często radykalne decyzje, to moment w naszych dziejach, który wymaga szczególnego nacisku właśnie na dialog społecznych, wymaga szybkich, ale jednocześnie skutecznych konsultacji, który wymaga wzajemnego zrozumienia ale też współdziałania, wymaga także solidarności, a w związku z tym wzajemnego zrozumienia i wspierania się nawzajem - mówił A. Duda.

Wyraził nadzieję, że nowi członkowie RDS będą mogli liczyć na wsparcie strony społecznej i gospodarczej, oraz że przygotowując rozwiązania będą uwzględniali postulaty i zastrzeżenia.

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz