Dr Paweł Grzesiowski stracił stanowisko w CMKP

22 Października 2020, 15:10 porozumienie umowa uścisk dłoni

Znany lekarz pediatra, immunolog dr Paweł Grzesiowski nie jest już pracownikiem Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, które podlega Ministerstwu Zdrowia. W czasie pandemii specjalista jest aktywny w mediach i często publicznie krytykuje postępowanie resortu zdrowia.

 

dr Paweł Grzesiowski zamieścił na twitterze post, w którym czytamy: "Mamy jedną godność, by mówić to co się myśli trzeba być niezależnym. Nie pracuję już w CMKP. Proszę przy moim nazwisku nie wpisywać tej afiliacji (szczególnie w mediach), aby uniknąć problemów. Bardzo dziękuję współpracownikom ze Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP za współpracę".

Doktor Grzesiowski był starszym wykładowcą Zakładu Organizacji Opieki Zdrowotnej i Orzecznictwa Lekarskiego Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP. Jak powiedział w środę "Gazecie Wyborczej", nie przedłużono mu umowy. Przekazał, że dokumenty w sprawie jej przedłużenia złożył w czerwcu. Podkreślił także, że "dano mu jasno do zrozumienia", że za krytykę umowa z nim nie zostanie przedłużona na kolejny rok.

Chodzi o wypowiedź dyrektora CMKP, prof. Ryszarda Gellerta, który pod jednym z postów dr Pawła Grzesiowskiego, 8 października, napisał: "Panie Doktorze, jako Pański były zwierzchnik zwracam uwagę, że skuteczną drogą interwencji są listy, petycje i wnioski kierowane do odpowiednich instytucji. Apel na tt ma wydźwięk autopromocyjny, co jest kontrproduktywne i nie służy ani sprawie, ani chorym, ani Panu, ani CMKP."

 

Jak informuje stacja TVN24, z informacji przekazanych przez koordynator zespołu komunikacji i promocji CMKP Annę Tomczyk-Czerwińską wynika, że doktor Paweł Grzesiowski "był dwukrotnie zatrudniony w CMKP na podstawie umowy zawartej na czas określony" a "ostatnia umowa zakończyła się z powodu upływu czasu, na jaki była zawarta, tj. w dniu 30 czerwca 2020 r.".

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz