Szef MON: wojsko zapewni ponad 1 tys. łóżek covidowych

22 Października 2020, 15:26 covid koronawirus tlen koncentrator

Wojsko zapewni ponad 1 tys. łóżek na potrzeby pacjentów zakażonych koronawirusem - poinformował w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak.

"Cała wojskowa służba zdrowia angażuje się w walkę z koronawirusem. Właśnie odebrałem meldunki od komendantów szpitali. Wojsko Polskie zapewni ponad 1000 łóżek na potrzeby pacjentów zakażonych COVID-19" - napisał w czwartek Błaszczak na Twitterze.

W środę premier Mateusz Morawiecki przedstawiając w Sejmie działania rządu w walce z pandemią mówił, że dodatkowe łóżka szpitalne na potrzeby chorych na COVID-19 są tworzone m.in. z zasobów MON, resortu zdrowia oraz szpitali powiatowych.
 
- To nas doprowadzi do poziomu ok. 30 tys. łóżek przeznaczonych tylko dla pacjentów z COVID-19, dzisiaj wykorzystywanych jest ok. 10 tys." - mówił premier.
 
W tym tygodniu rozpoczął się również proces tworzenia szpitali tymczasowych w każdym województwie. W Warszawie powstaje już taka placówka na terenie Stadionu Narodowego. Druga lokalizacja w stolicy to hale EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego. Do tego typu placówek mają w razie potrzeby trafiać pacjenci wymagający hospitalizacji, ale nie będący w stanie ciężkim. 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz