Sejm za ustawą covidową

22 Października 2020, 17:30 niedzielski sejm

Sejm we wtorek, zdecydowaną większością głosów, poparł poselskie projekty ustaw covidowych. 

- To mógł być dobry, projekt, spóźniony, ale dobry, gdyby tylko zostały uwzględnione nasze poprawki. Poprawki, które przyznałyby gwarancję dodatkowego wynagrodzenia dla wszystkich medyków, zwiększyłyby fundusz celowy na walkę z COVID-19, wsparłyby kadrowo, finansowo i organizacyjne sanepidy, które otworzyłyby sklepy w niedziele, przyznały zasiłki opiekuńcze, przyznały zarządzanie szkołami dyrektorom, i wiele innych... - mówiła poseł Monika Wielichowska (Koalicja Obywatelska). 

- Dziś zagłosujemy za tym projektem, z nadzieją, że projekt wróci do Sejmu z Senatu, ponownie obudowany naszymi dobrymi poprawkami, a Wy, zmienicie zdanie. Dla życia, dobra i poprawy bezpieczeństwa - mówiła Monika Wielichowska przed glosowaniem nad projektem.

- Tworzenie przepisów przeciwepidemicznych dopiero w szczycie pandemii jest przykładem, że rząd szuka miejsca na studnie, dopiero gdy się pali i wali. Szuka nie zawsze gdzie powinien. Klub Lewicy świadomy jest ułomności tej ustawy. Świadomy jest także, że ta, poprawia warunki publicznej ochrony zdrowia, zapewnia dobre warunki lekarzom. Mam nadzieje, że PiS, tak jak deklarował w trakcie prac w Komisji Zdrowia, w Senacie poprze nasze poprawki, dlatego Lewica zagłosuje za tą ustawą- mówił poseł Jan Szopiński (Lewica).

Za przyjęciem ustawy zagłosowało 423 posłów, przeciw 11, od głosu wstrzymało się 9 posłów.

- Nie ma bytów idealnych, ale ten projekt odpowiada za potrzeby związane z rozwijającą się dynamicznie pandemią - mówił po głosowaniu minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz