Niemcy: ograniczenia w podróżowaniu dla Polaków

23 Października 2020, 9:25 niemcy bundestag parlament

Instytut im. Roberta Kocha rozszerzył na całą Polskę strefę zagrożenia koronawirusowego. Osoby wjeżdżające z Polski do Niemiec będą musiały mieć negatywny wynik testu na korornawirusa lub przejść kwarantannę. Za zlekceważenie kwarantanny grozi karą pieniężną w kwocie do 25 tys. euro. 

Od soboty osoby wjeżdżające z Polski do Niemiec będą musiały wykazać negatywny wynik testu na korornawirusa lub przejść 14-dniową kwarantannę. Wcześniej do strefy zagrożenia koronawirusowego zaliczano tylko województwa kujawsko-pomorskie, małopolskie, podlaskie, pomorskie i świętokrzyskie.

Za strefę ryzyka instytut Kocha uznał też m.in. całe Niderlandy, Słowację, Szwajcarię, Maltę i niemal całą Francję.

Test na koronawirusa osoby przybywające do Niemiec mogą zrobić w samych Niemczech, np. na lotnisku czy w pobliżu dworca kolejowego. Dla osób przybywających ze stref ryzyka takie testy będą darmowe.

Spod ograniczeń wprowadzonych przez Niemcy wyłączone będą osoby podróżujące służbowo oraz pracownicy transgraniczni (pracujący w jednym kraju a mieszkający w drugim).

W czwartek, po raz pierwszy od początku pandemii, liczba nowych przypadków koronawirusa w ciągu doby wzrosła w Niemczech o ponad 10 tys. i wyniosła 11 287. Kolejnych 30 osób zmarło. Łączna liczba zakażonych od początku pandemii wzrosła do 392 049 a ofiar śmiertelnych do 9 905.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz