Jakie nowe obostrzenia ogłosi w piątek rząd?

23 Października 2020, 9:47 rodzina dziecko maska maseczka epidemia pandemia koronawirus covid

W piątek o 11.00 rząd ma ogłosić nowe obostrzenia, które mają wejść w życie w najbliższych dniach. Cała Polska ma zostać objęta strefą czerwoną. Pojawiają się też nieoficjalne informacje o przejściu na nauczanie zdalne w klasach IV-VIII szkół podstawowych czy ograniczeniu działalności restauracji i barów wyłącznie do dań na wynos.

Jeżeli chodzi o szkoły, to klasy od czwartej w górę mają przejść na nauczanie zdalne. Tradycyjna szkoła będzie zaś dla uczniów z klas I-III. Otwarte mają zostać nadal także żłobki i przedszkola.

Pojawiają się też informacje, że zostanie wprowadzony zakaz wychodzenia z domu dzieci i młodzieży do 16 roku życia bez dorosłego opiekuna. Miałby obowiązywać w godz. 9-15.

Rząd zamierza też wprowadzić zalecenie, by osoby powyżej 70. roku życia pozostawały w domach. 

Niektóre media nieoficjalnie mówią też o zakazie zgromadzeń powyżej 5 os.

W czwartek wieczorem rzecznik rządu Piotr  Müller poinformował, że w piątek o godz. 11. odbędzie się konferencja prasowa podsumowująca ustalenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
"Zakończyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym omówiono aktualną sytuację epidemiczną oraz kolejne działania w walce z epidemią koronawirusa. Jutro o godz. 11:00 odbędzie się konferencja prasowa podsumowująca ustalenia zespołu" - napisał na Twitterze rzecznik rządu.

Z kolei Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało na Twitterze, że "sytuacja epidemiczna w kraju oraz kolejne działania w walce z epidemią były tematami posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego".
Premier jeszcze w środę zapowiadał, że będzie rekomendował Rządowemu Zespołowi Zarządzania Kryzysowego, by od przyszłego tygodnia nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych odbywało się zdalnie lub w sposób hybrydowy. Ponadto z uwagi na dużą liczbę powiatów czerwonych mówił, że zarekomenduje, aby cała Polska od soboty była strefą czerwoną. Także minister zdrowia Adam Niedzielski w czwartek stwierdził, że to naturalne, aby przy tak dużej liczbie czerwonych powiatów czerwonych, objąć czerwoną strefą cały kraj.

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz