Rząd: decyzja o 1 listopada w przyszłym tygodniu

23 Października 2020, 12:46 cmentarz znicz śmierć

- Decyzję dotyczącą funkcjonowania cmentarzy w dniu 1 listopada zostawiamy na przyszły tydzień. Będziemy widzieli wówczas, jak wygląda krzywa przyrostu zakażeń i wtedy decyzja o ewentualnych ograniczeniach zostanie ostatecznie podjęta - zapowiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Premier, który w piątek na konferencji poinformował o nowych obostrzeniach, był pytany także czy możliwa jest decyzja o zamknięciu cmentarzy w dniu Wszystkich Świętych.

- Tę decyzję zostawiamy na przyszły tydzień. Będziemy widzieli wówczas, jak wygląda krzywa przyrostu zakażeń i decyzja będzie wtedy ostatecznie podjęta co do ewentualnych ograniczeń i zasad - mówił M. Morawiecki. Zaapelował do wszystkich o pozostanie w tym dniu w domach.

- Jeśli można prosić, to zachęcam do odwiedzenia grobów bliskich parę dni wcześniej, kilka dni później (...). Zostawić to na kilka tygodni później - przekonywał szef rządu.

Jak podkreślał, chodzi o to, aby nie było wielkich zgromadzeń ludzi w jednym miejscu, przy wejściach na cmentarze, w punktach zakupu zniczy lub kwiatów, ponieważ "to są miejsca, w których może dochodzić do zakażeń".

- I naprawdę gorąco apelujemy do wszystkich, żeby w dniu 1 listopada zostali w domach, bo duże zgromadzenie, duże skupiska ludzi mogą doprowadzić do dużego przyrostu zakażeń - apelował M.Morawiecki.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz