FDA: zgoda na stosowanie remdesiviru u pacjentów z COVID-19

23 Października 2020, 13:12 diagnosta koronawirus covid epidemia pandemia lekarz ochrona osobista

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła w czwartek lek przeciwwirusowy producenta Gilead do leczenia pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19, co czyni go pierwszym i jedynym lekiem zatwierdzonym na tę chorobę w Stanach Zjednoczonych.

Remdesivir, od maja, był stosowany w leczeniu pacjentów z koronawirusem na podstawie zezwolenia FDA na stosowanie w nagłych wypadkach.

Przeprowadzone przez National Institutes of Health wykazało, że skraca on pobyt w szpitalu o pięć dni.

Jednocześnie Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), w zeszłym tygodniu, na podstawie globalnego badania terapii COVID-19 stwierdziła, że remdesivirnie miał istotnego wpływu na długość pobytu pacjentów w szpitalu lub szans na przeżycie WHO: Remdesivir nie obniżył śmiertelności u chorych na COVID-19. Badanie to nie zostało zweryfikowane przez zewnętrznych ekspertów.

Gilead zakwestionował potencjał stronniczości w badaniu WHO, że ​​pacjenci i ich lekarze byli świadomi, jakie terapie są stosowane.

Jak podaje Gilead, firma wciąż pracuje nad zrozumieniem pełnego potencjału remdesiviru w różnych warunkach i jako część podejść terapii skojarzonej. Firma opracowuje również wziewną wersję leku, która mogłaby być stosowana poza leczeniem szpitalnym.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz