Prezydent z roboczą wizytą na Stadionie Narodowym

23 Października 2020, 15:30

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w piątek z wizytą roboczą Stadion Narodowy w Warszawie, gdzie powstaje szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19. - To inwestycja zabezpieczająca - podkreślał A. Duda.

- To inwestycja zabezpieczająca. To nie jest tak, że dzisiaj mamy problem, który musimy rozwiązać poprzez te łóżka, które powstaną w tym szpitalu. To jest szpital, który ma stanowić zabezpieczenie, gdyby pandemia nadal rozwijała się w sposób bardzo szybki, bardzo zdecydowany, gdyby brakowało miejsc w szpitalach (...). Wtedy ten szpital będzie uruchomiony - podkreślał prezydent Andrzej Duda. 
 
- Wielokrotnie cieszyliśmy się i wygrywaliśmy na tym stadionie, wierzę w to, że dzisiaj będąc tu symbolicznie, idziemy także do zwycięstwa z koronawirusem - mówił.
 
Jak wskazywał, "zadanie, które było wcześniej koncepcyjnie przygotowane, było przewidywane jako ratunkowe do wykonania, ale dziś, jak widać, przyszedł taki czas, że w związku z niestety rozszerzająca się pandemią koronawirusa ono jest w realizacji". 
 
Podkreślił, że jeżeli będzie taka potrzeba, to szpital będzie mógł przyjąć chorych już w przyszłym tygodniu. 
 
- Będą także inne szpitale, które są przygotowywane w całej Polsce - zapowiedział prezydent. 

Podziękował m.in. premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i szefowi KPRM Michałowi Dworczykowi za to, że "w tak szybkim tempie to zadanie realizują". Dziękował również wojewodom i prezydentom miast "za przychylność".

- Tak jak tutaj w Warszawie, działanie rządu spotkało się ze wsparciem prezydenta Warszawy pana Rafała Trzaskowskiego - dodał Andrzej Duda.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz