Branża testowania aparatury medycznej rośnie w siłę

26 Października 2020, 12:36 dane dokumenty raport

Według szacunków, globalny rynek testowania urządzeń medycznych będzie wart 12,5 mld USD do 2027 r - wynika z najnowszego raportu Meticulous Research.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Meticulous Research, skumulowany roczny wskaźnik wzrostu  dla tej branży w okrsesie 2020 r. - 2027 r. wyniesie 4,7%.

Jak wynika z badania, rozwój tego rynku wynika głównie z rosnącej potrzeby walidacji i weryfikacji wyrobów medycznych oraz rygorystycznych przepisów i standardów dot. urządzeń medycznych i technologii urządzeń medycznych.

Ponadto rozwijający się przemysł urządzeń medycznych w krajach wschodzących oraz integracja urządzeń mobilnych i medycznych oferują znaczące możliwości rozwoju rynku. Jednak dynamiczne przepisy / standardy w różnych regionach oraz brak obiektów testowych i wykwalifikowanych zasobów mogą hamować rozwój rynku.

W 2020 roku segment usług testowych zdominuje rynek testów urządzeń medycznych.

Na podstawie rodzaju usługi szacuje się, że segment usług testowych ma największy udział w rynku testowania urządzeń medycznych w 2020 r. Można to przypisać wysokiemu popytowi na jakościowe i bezpieczne produkty oraz zdecydowanym zaleceniom organów regulacyjnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa, jakości i wydajności produktów. Ponieważ kilka urządzeń medycznych klasy 2 i 3 jest wyposażonych w chipy mikroelektroniczne, skrupulatne testowanie urządzeń stało się niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownika i wydajność produktu - czytamy w raporcie.

Segment wewnętrzny dominuje na całym rynku testowania urządzeń medycznych do 2027 roku.

Biorąc pod uwagę rodzaj zaopatrzenia, szacuje się, że segment wewnętrzny będzie miał największy udział w rynku testowania urządzeń medycznych w 2020 r. Prowadzenie wewnętrznych usług testowych pozwala producentom na sprawowanie wyższego poziomu kontroli. 

Ameryka Północna: największy rynek regionalny

Szacuje się, że Ameryka Północna będzie miała największy udział w całym rynku testów urządzeń medycznych w 2020 r., A za nią plasują się Europa, Azja i Oceania, Ameryka Łacińska oraz Bliski Wschód i Afryka. Duży udział regionu przypisuje się zwiększonemu nastawieniu na jakość wyrobów medycznych oraz obecności dużej liczby firm obsługujących branżę wyrobów medycznych.

Wpływ COVID-19 na rynek testowania urządzeń medycznych

Producenci urządzeń medycznych nie uniknęli skutków pandemii. Podobnie jak firmy farmaceutyczne, producenci urządzeń medycznych w dużym stopniu polegają na placówkach opieki zdrowotnej, aby uzyskać dane z badań klinicznych. Większość produktów medycznych musi przejść badania kliniczne przed i po wprowadzeniu do obrotu, zanim producenci będą mogli otrzymać certyfikaty zgodności z przepisami. Podczas gdy pandemia COVID-19 trwa nadal, firmy produkujące wyroby medyczne mają trudności z podejmowaniem świadomych decyzji dotyczących swoich produktów, łańcuchów dostaw i regulacji prawnych.

Rosnąca potrzeba weryfikacji i walidacji wyrobów medycznych napędza rozwój rynku

 Metody weryfikacji i walidacji są szeroko rozpowszechnione i szeroko stosowane w branży medycznej. Ogólnie rzecz biorąc, weryfikacja jest fazą rozwojową produktu, jeśli spełnia on określone wymagania, podczas gdy walidacja sprawdza, czy zostało spełnione zamierzone zastosowanie, a tym samym spełnione są wymagania dotyczące użyteczności. Najpopularniejszymi rodzajami weryfikacji i walidacji w przypadku urządzeń medycznych są: projektowanie, proces oraz weryfikacja i walidacja oprogramowania. Urządzenia medyczne również stają się coraz mniejsze i bardziej złożone w projektowaniu, czasem wykorzystując zaawansowane, zmodyfikowane tworzywa sztuczne. To sprawia, że ​​proces walidacji i weryfikacji jest tym ważniejszy. Rezultatem jest lepsza powtarzalność, mniej błędów, mniej poprawek i przeprojektowania, krótszy czas wprowadzenia na rynek, lepsza konkurencyjność i niższe koszty produkcji.

źródło:  Medical Device Testing Market - Global Opportunity Analysis and Industry Forecast (2020-2027)

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz