Śląsk: związek szpitali o miejscach dla pacjentów z covid

26 Października 2020, 13:58 koronawirus covid epidemia pandemia szpital zakaźny

- Wiele szpitali powiatowych zrzeszonych w Związku podjęło decyzję o likwidacji oddziałów i utworzeniu łóżek dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 - poinformował Związek Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego.

Jak informuje Związek, zgodnie ze stanem na poniedziałek, 26 października, w dziewięciu placówkach zrzeszonych w Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego dokonano zmian organizacyjnych w funkcjonowaniu oddziałów i zdecydowano się na częściową lub całkowitą likwidację oddziałów i utworzenia miejsc dla pacjentów z COVID-19.

Wśród nich znalazł się m.in. SP ZOZ Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie, który zlikwidował oddział gruźlicy i chorób płuc, zabezpieczając 40 łóżek.

Z kolei Szpital nr 2 im. dr. Tadeusza Boczonia w Mysłowicach podjął decyzję o zamianie Interny w Internę COVID-19, tworząc tym samym 16 łóżek.

Szpital Zakonu Bonifratrów w Katowicach Sp. z o.o. likwidując oddział chirurgii, utworzył 20 łóżek.

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie utworzył 40 łóżek dla dorosłych, wydzielonych z oddziału chorób wewnętrznych oraz 10 łóżek dla dzieci, wydzielonych z oddziału pediatrycznego dla dzieci starszych.

Z kolei Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie ma obowiązek zapewnić 51 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 11 łóżek respiratorowych, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach Sp. z o.o. ma zabezpieczyć 95 łóżek na oddziałach: chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej i krótkoterminowej, otolaryngologicznym, neurologicznym oraz na odcinku ginekologicznym w oddziale ginekologiczno-położniczym.

Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu przekształcił oddział obserwacyjno-zakaźny w zakaźny i dysponuje 35 łóżkami.

Szpital Powiatowy w Pszczynie podjął się utworzenia przestrzeni z 8 łóżkami dla pacjentów covidowych.

Od 28 listopada częściowo zlikwidowany zostanie oddział wewnętrzny Szpitala w Pyskowicach Sp. z o. o., przeznaczając tym samym 23 łóżka dla pacjentów covidowych. 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz