LOT nie poleci do Chin

26 Października 2020, 16:56 lotnisko samolot

Polskie linie lotnicze LOT, od 2 listopada, zostały objęty zakazem lotów do Chin. Banicja potrwa cztery tygodnie. Powodem takiej decyzji jest 10 osób zakażonych koronawirusem, które przyleciały z Warszawy do Państwa Środka. 

Chiński urząd lotniczy (CAAC) poinformował w swoim komunikacie, że od 2 listopada LOT nie może przez miesiąc wykonywać połączeń do Tiencin. 

Objęcie zakazem lotów polskiego przewoźnika jest wynikiem lotu LO093 z Warszawy do Tiencin, który odbył się 15 października. Okazało się, że na pokładzie samolotu z Polski znajdowało się aż 10 pasażerów, którzy otrzymali pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Według podanych przez chińskie władze informacji, dwie osoby z grupy zakażonych pasażerów to obywatele Chin (wcześniej przebywali w Budapeszcie i Pradze), a czworo to obywatele Ukrainy. Żadna z tych osób nie wykazała objawów koronawirusa. Pozytywny wynik przyniósł dopiero test PCR wykonany na lotnisku w Tiencin.

LOT nie jest jedyną linią lotniczą objętą zakazem lotów. W podobnej sytuacji znalazło się pięciu innych przewoźników, w tym m.in. irańska linię Mahan Air, Saudi Arabian Airlines, Turkish Airlines czy włoskie Leos Airlines. 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz