Czechy zaostrzają obostrzenia

27 Października 2020, 12:04 czechy roman prymula

W ciągu ostatnich dwóch tygodni rząd trzykrotnie zaostrzył ograniczenia. W poniedziałek, rząd Czech zapowiedział wprowadzenie godziny policyjnej i ograniczeń w sprzedaży detalicznej.

W poniedziałek, minister zdrowia Roman Prymula powiedział, że wdrożone już środki ostrożności, tj. zamykanie barów, restauracji, większości sklepów i szkół - nie przyczyniły się do obniżenia wskaźnika infekcji.

 - Na razie wskaźnik "R" ma wartość niekorzystną, nadal obserwujemy wzrost powyżej 1 i zbliżamy się do poziomów zagrażających możliwościom czeskiej służby zdrowia - powiedział R. Prymula.

 Nowe obostrzenia w Czechach

Zgodnie z zapowiedziami rządu, godzina policyjna w Czechach będzie obowiązywać od 28 października do 3. listopada i będzie obowiązywał od godz. 21:00 do 5 rano każdego dnia. Z godziny policyjnej będą zwolnione osoby przemieszczające się w celu podróży do pracy lub wizyty rodzinnej.

Kolejnym obostrzeniem jest ograniczenie w sprzedaży detalicznej. Sklepy detaliczne będą musiały być zamykane do godziny 20:00 oraz w niedziele. Wyjątkiem są stacje benzynowe, apteki czy sklepy w punktach podróży (stacje kolejowe, lotniska).

Jak poinformowali przedstawiciele rządu, kwestia planowanego powrotu uczniów do nauki stacjonarnej, który ma nastąpić z początkiem listopada, nadal nie jest rozstrzygnięta. 

 

 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz