R. Trzaskowski: rząd podbiera personel z warszawskich placówek

27 Października 2020, 12:38 stadion narodowy

Tymczasem otrzymuję sygnały, że rząd podbiera personel z warszawskich placówek do "szpitala Narodowego" stosując nieuczciwe praktyki - poinformował prezydent m. st. Warszawy, Rafał Trzaskowski.

W walce z koronawirusem trzeba współpracować. Stawką jest zdrowie i życie nas wszystkich. Tymczasem otrzymuję sygnały, że rząd podbiera personel z warszawskich placówek do "szpitala Narodowego" stosując nieuczciwe praktyki. Panie premierze, proszę zatrzymać te szkodliwe działania! - napisał na swoim twitterze prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski zwracając się do premiera Mateusza Morawieckiego o interwencję w tej sprawie.

Jak czytamy w piśmie skierowanym do premiera, "podmiot odpowiedzialny za rekrutację proponuje ewentualnym pracownikom poziom wynagrodzenia, który w sposób znaczący przekracza stawki obecnie występujące na rynku usług medycznych".

"Takie rozwiązanie o charakterze tymczasowej, nie powinny wpływać na zaburzenie całego systemu ochrony zdrowia"

Jak wskazuje prezydent Warszawy, następstwem tych działań "może być zagrożenie dla zapewnienia właściwego zabezpieczenia oddziałów szpitalnych w personel w najbliższej przyszłości" a także "załamanie w zakresie hospitalizowania pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 na II poziomie zabezpieczenia szpitalnego.

Jak podkreślił, miejskie podmioty lecznicze dysponują ponad 20% bazy łóżkowej na obszarze m.st. Warszawy. "Osłabienie ich funkcjonowania spowoduje negatywne skutki odczuwalne na obszarze stolicy, ale również województwa mazowieckiego".

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz