Prezes samorządu lekarzy: Sejm bije kolejny poziom absurdu

29 Października 2020, 10:11 Lekarze

Sejm bije kolejny poziom absurdu - tak Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja odniósł się do poprawki zgłoszonej przez posłów PiS do uchwalonej kilka godzin wcześniej tzw. ustawy covidowej.

 

Chodzi o poprawkę dotyczącą dodatków dla medyków za pracę przy COVID-19 Dodatki dla medyków. PiS dał, PiS zabrał

"Czuję się w obowiązku przekazać Wam informację o procedowanej w Parlamencie przez ostatnie dni i godziny ustawy, nazywanej potocznie „tarczą dla ochrony zdrowia”. W nocy z wtorku na środę Sejm rozpatrzył poprawki zgłoszone przez Senat. Kilka z nich zostało przyjętych przez Sejm, pomimo negatywnego stanowiska Ministerstwa Zdrowia. Dotyczyło to m.in. ustawowego zagwarantowania dodatku do wynagrodzenia w wysokości 100 proc. uposażenia wszystkim lekarzom i innym pracownikom medycznym walczącym z epidemią. Treść uchwalonej ostatecznie dziś w nocy ustawy nie została jeszcze opublikowana na stronie internetowej Sejmu, ale już pojawił się tam poselski projekt ustawy – wniesiony przez posłów PiS, który ma ten przepis z uchwalonej kilkanaście godzin temu ustawy usunąć - wyjaśnił A.Matyja.

"Tak stanowi się obecnie prawo. W pośpiechu, w którym gubią się nawet posłowie obozu rządzącego. W tempie, w którym uchwalone ustawy zmienia się kilka godzin po ich przegłosowaniu" - podkreślił.

Według prezesa NRL, "ta sytuacja jest smutnym zwieńczeniem całego procesu legislacyjnego ustawy uchwalonej dziś w nocy, procesu prowadzonego w szaleńczym tempie, bez uwzględniania głosu środowiska lekarskiego i innych środowisk medycznych".

Źródło: NIL

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz