Czy będzie nowy minister zdrowia?

29 Października 2020, 10:36 kaczyński jarosław pis

Wicepremier Jarosław Kaczyński - jak wynika z doniesień medialnych - na zamkniętym partyjnym spotkaniu miał zaproponować wymianę ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Na kogo i dlaczego?

"Jarosław Kaczyński na zamkniętym partyjnym spotkaniu zaproponował wymianę ministra zdrowia na generała Grzegorza Gieleraka, szefa WIM. Pierwsza informowała o tym Justyna Dobrosz-Oracz, GW. Moje źródła też to potwierdzają. Kaczyński zarzucił Niedzielskiemu "brak charyzmy" - napisał w czwartek na Twitterze Patryk Michalski z RMF FM.

"Według Kaczyńskiego, generał miałby większy społeczny posłuch. Pomysł został odebrany ze zdumieniem i ostatecznie upadł" - dodał.

 

Adam Niedzielski, wcześniej Prezes NFZ, tekę ministra zdrowia objął pod koniec sierpnia, po tym jak swoją rezygnację z tego stanowiska złożył Łukasz Szumowski.

Po rezygnacji Ł.Szumowskiego na giełdzie nazwisk kandydatów na nowego ministra pojawiał się dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego, gen. Grzegorz Gierelak, a niektórzy mówili, że na trudny okres drugiej fali koronawirusa na jesieni potrzebny jest "wojskowy". Sam gen. G. Gielerak wskazywał w sierpniu, że czuje "niedosyt spowodowany brakiem jasnej, długofalowej strategii walki z epidemią, eksperckiej wiedzy, w jakim jej punkcie się znajdujemy, co zamierzamy w przyszłości. 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz