MZ: w takim wypadku możliwy lockdown

29 Października 2020, 12:09 Ministerstwo Zdrowia

Jeżeli w najbliższych dniach będziemy obserwowali skalę wzrostów na poziomie 2,5 do 3 tys. zakażeń dziennie, niestety można przewidywać, że w krótkim czasie może dojść do lockdownu - powiedział w czwartek na antenie Radia Plus, rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

 

Rzecznik resortu zapytany, czy w związku ze wzrostem chorych nie zabraknie respiratorów dla pacjentów, wskazał, że to nie sprzęt stanowi problem, "bo jego na pewno wystarczy", ale personel do jego obsługi. 

- Naszą troską nie jest sam sprzęt, bo jego na pewno wystarczy, ale personel, który musi ten sprzęt obsługiwać - dodał Wojciech Andrusiewicz. Zaznaczył, że wprowadzono rozwiązania dotyczące m.in. przesunięcia zespołu pielęgniarskiego z innych oddziałów.

Zapytane o decyzje dot. ewentualnych nowych obostrzeń, które mają zapaść w czwartek stwierdził, że "trudno powiedzieć, czy to będzie lockdown".

- Jeżeli w najbliższych dniach będziemy obserwowali skalę wzrostów na poziomie 2,5 do 3 tys. zakażeń, to niestety można przewidywać, że do takiego lockdownu w krótkim a nie długim czasie może dojść -  powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Konferencja z udziałem ministra zdrowia i premiera dot. sytuacji epidemicznej oraz ewentualnych nowych obostrzeń zaplanowana została na dziś (czwartek 29.10) na godzinę 12:30. 

Zobacz: 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz