NFZ: wycena za najciężej chorych pacjentów z COVID-19 w górę

30 Października 2020, 9:51 pieniądze

NFZ podnosi stawkę dla szpitali za hospitalizację pacjentów z COVID-19 w najcięższym stanie. Placówki dostaną za dzień leczenia 630 zł, a nie jak do tej pory 530 zł.

Chodzi o zarządzenie nr 168/2020/DSOZ zmieniające zarządzenie w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

"Zarządzenie zmienia wartość produktu rozliczeniowego dedykowanego dla pacjentów w najcięższym stanie: 99.03.0009 Hospitalizacja pacjenta związana z  leczeniem COVID-19 - CRB 65 => 3  pkt z wartości – 530 zł za dzień leczenia na  wartość - 630 zł za dzień leczenia."- wskazuje NFZ.

Jak dodaje, "istotą wprowadzonego rozwiązania jest skoncentrowanie leczenia szpitalnego na pacjentach w najcięższym stanie (3 i 4 pkt w skali CRB), a skierowanie pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19, niewymagających już leczenia szpitalnego, do objęcia opieką sprawowaną w izolatoriach".

Podniesienie stawki za najciężej chorych pacjentów i zmianę w kierunku przesuwania lżej chorych pacjentów do izolatoriów zapowiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski A.Niedzielski: więcej łóżek covidowych, więcej miejsc w...

Źródło: NFZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz