Marszałek woj. zachodniopomorskiego: "ludzie umierają, a oni się bawią w politykę "

30 Października 2020, 12:23 koronawirus covid epidemia pandemia szpital zakaźny

Sytuacja w szpitalach jest dramatyczna - ocenia marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Dodaje, że walkę z COVID-19 utrudniają działania służb CBA ws. śledztwa prof. Tomasza Grodzkiego. 

Sytuacja w szpitalach jest dramatyczna- dziś od rana miałem odprawę z dyrektorami naszych szpitali. Dyrektorów najważniejszego szpitala - Wojewódzkiego przy Arkońskiej nie ma, bo.... od rana przesłuchuje ich CBA ws @profGrodzki. Ludzie umierają, a oni się bawią w politykę - czytamy na twitterze Marszałka Województwa.

Informacje o trwających przesłuchaniach w szczecińskim szpitalu przy ul. Arkońskiej potwierdza rzecznik prasowy szpitala. 
 
Z kolei z informacji uzyskanej od biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego wynika, że odprawa dotyczyła sytuacji epidemiologicznej w placówkach ochrony zdrowia podległych samorządowi województwa zachodniopomorskiego. Takie odprawy mają miejsce co najmniej raz w tygodniu.
 
Obecnie w województwie zachodniopomorskim jest 10041 osób. Liczba aktywnych przypadków wynosi 7306.
 
W placówkach podległych Marszałkowi Województwa hospitalizowanych jest 360 pacjentów, z czego 287  odbywa hospitalizację w placówce nieobecnej na spotkaniu dyrektor (w tym 24 na oddziale intensywnej terapii). 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz