Woj. mazowieckie: tylko dwa wolne respiratorym

30 Października 2020, 14:14 covid koronawirus epidemia pandemia lekarz choroby zakazne respirator

W czwartek wieczorem (29 października) Mazowiecki Urząd Wojewódzki poinformował, że spośród 160 respiratorów przeznaczonych do leczenia chorych na COVID-19, zajętych jest 158. 

 

Jeszcze w środę liczba respiratorów wynosiła 159, z czego dziewięć pozostawało wolnych. Według danych urzędu wojewódzkiego, dobę później baza urządzeń powiększyła się o jedno, ale zapas pozostaje minimalny - tylko dwa respiratory są wolne - informuje TVN24.

Jak zapewnia biuro prasowe wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiła, w najbliższych dniach wojewoda planuje poszerzyć bazę łóżkową i respiratorową. "Liczba łóżek respiratorowych wynikająca z nałożonych decyzji to 184, jednak nie wszystkie szpitale wdrożyły dotychczas decyzje wojewody. Wszystkie decyzje są konsultowane z dyrekcjami szpitali, NFZ oraz samorządami" - przekazało biuro prasowe wojewody cytowane na stronie TVN24.

To skutek dużego wzrostu liczby zakażonych na Mazowszu. W czwartek resort zdrowia poinformował o 2 255 nowych przypadkach koronawirusa w województwie. Zaledwie w ciągu tygodnia pozytywne wyniki testów w kierunku SARS-CoV-2 otrzymało 16 033 mieszkańców województwa. To ponad jedna trzecia łącznej liczby zakażeń wykrytych od początku pandemii (45 374 osób).

Jednocześnie w województwie mazowieckim liczba łóżek dla chorych na COVID-19 wynosi obecnie 2 445. Spośród nich zajęte jest 1845. 

 

 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz