M.Morawiecki: jesteśmy gotowi b. szybko wdrożyć propozycję prezydenta

30 Października 2020, 16:46

- Prezydent zaproponował ustawę, która w praktyczny sposób rozwiązuje dylematy i wątpliwość podnoszone ostatnio w przestrzeni publicznej; jesteśmy gotowi bardzo szybko tę ustawę wdrożyć - podkreślił w piątek premier Mateusz Morawiecki. Jak mówił, ta propozycja powinna rozwiać wątpliwości, które mogły być u niektórych powodem sprzeciwu.

Chodzi o projekt nowelizacji tzw. ustawy antyaborcyjnej AKTUALIZACJA (projekt noweli): Oświadczenie Prezydenta RP

Premier przyznał, że ostatnio podzieliły nas Polaków sprawy światopoglądowe. Podkreślił jednak, że dzisiaj od spraw światopoglądowych ważniejsze jest zdrowie i życie ludzi. - Możemy się spierać o te bardzo ważne sprawy, o bardzo ważne kwestie, ale najpierw zadbajmy o życie naszych rodziców, o to, żebyśmy razem mogli spędzać świata Bożego Narodzenia - apelował.

Jak mówił, prezydent Andrzej Duda zaproponował w piątek "ustawę, która w praktyczny sposób rozwiązuje te dylematy, wątpliwości, które stawiane były w przestrzeni publicznej". - Ustawę, którą jesteśmy gotowi bardzo szybko, nie tylko poddać dyskusji, uzgodnić ją, ale także bardzo szybko wdrożyć, tak, żeby nie było wątpliwości co do tego, że jeżeli ciąża zagraża życiu, zdrowiu kobiety, jeżeli ciąża pochodzi z gwałtu lub z czynu zabronionego, to żeby jasne było dla wszystkich kobiet, że sprawy nie ulegają zmianie względem poprzedniego stanu prawnego - zapewnił.

- Chcemy przeprowadzić te konsultacje bardzo szybko i proces legislacyjny również bardzo szybko – zapewnił premier. - Jeśli będzie to możliwe po drugiej stronie, zapraszam przedstawicieli opozycji, jak najbardziej, w poniedziałek od rana, chociaż ja jestem gotów oczywiście nawet jutro, w sobotę, w niedzielę te rozmowy prowadzić – dodał.

Jak przekonywał, chodzi o uniknięcie luk w przepisach i wątpliwości prawnych.

- Ważna jest nasza wspólna odpowiedzialność i solidarność, bo tylko dzięki temu postawimy tamę wirusowi - przekonywał.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz