Katowice. Zmarło 4-miesięczne dziecko z COVID-19

04 Listopada 2020, 12:55 covid

4-miesięczne dziecko zakażone koronawirusem zmarło w Katowicach. To najmłodsza dotąd ofiara COVID-19 w Polsce.

Jak informuje rzecznik prasowy katowickiej placówki, Wojciech Gumułka, pacjent został przyjęty na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii,  Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach 19 października 2020. Mały pacjent był w stanie bardzo ciężkim, z obciążonym wywiadem chorobowym oraz pozytywnym wynikiem testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2. 

- U dziecka występowała ciężka niewydolność oddechowa i krążeniowa, która w kolejnych dniach, pomimo wielokierunkowego intensywnego leczenia, przekształciła się w niewydolność wielonarządową. Stan pacjenta nie poprawił się. 1 listopada 2020 chłopiec zmarł. Jesteśmy głęboko zasmuceni tym tragicznym zdarzeniem. Rodzinie przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia i wsparcia - informuje rzecznik prasowy GCZD.

Z uwagi na dobro rodziny zmarłego dziecka, szpital zdecydował o nieudzielaniu dodatkowych informacji w tej sprawie. Wcześniej pojawiły się informacje, że dziecko miało wadę serca. Medycy z Centrum nie potwierdzają na razie tych doniesień.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz