Wiceminister edukacji i nauki Wojciech Maksymowicz podał się do dymisji

05 Listopada 2020, 13:53 Maksymowicz Wojciech
Wiceminister edukacji i nauki Wojciech Maksymowicz podał się do dymisji. 

- Przez ostatni czas starałem się swoim doświadczeniem i wiedzą służyć Polsce w najlepszy możliwy sposób. Wiele rzeczy udało się usprawnić, część projektów jest w trakcie realizacji, między innymi bardzo ważna ustawa o biobankach. Organizowałem pracę naukowców nad polskimi metodami walki z koronawirusem. Koordynowałem funkcjonowanie uczelni, aby studenci i nauczyciele akademiccy byli jak najbardziej bezpieczni podczas pandemii - stwierdził na krótkiej konferencji prasowej w Sejmie wiceminister edukacji i nauki Wojciech Maksymowicz.

Jak informuje biuro wiceministra, Wojciech Maksymowicz w najbliższym czasie poświęci się pracy w zawodzie lekarza.

Wojciech Maksymowicz jest profesorem nauk medycznych specjalizującym się w neurochirurgii. W latach 1992–1995 pracował w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie, następnie w Centrum Naukowym Medycyny Kolejowej w Warszawie. Zasiadał w prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej. Do 2007 r. pracował w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

W latach 2007-2016 r. sprawował funkcję dziekana Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Kierownik Katedry Neurologii i Neurochirurgii. W latach 2016-2019 był prorektorem ds. Collegium Medicum UWM. 

Od 2019 r. pełnił funkcję wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego w randze podsekretarza stanu. Wojciech Maksymowicz jest także członkiem Rady Agencji Badań Medycznych i posłem na Sejm IX kadencji z ramienia Porozumienia Jarosława Gowina.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz