Pierwszy pacjent trafi do szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym

05 Listopada 2020, 14:33 stadion narodowy

-Dzisiaj do tego szpitala trafi pierwszy pacjent. Takich placówek rośnie w Polsce kilkanaście i cały czas myślimy o otworzeniu nowych jednostek - poinformował w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas briefingu prasowego w Szpitalu Narodowym. Jednocześnie premier dziękował medykom za walkę z pandemią i apelował o solidarność społeczną w przestrzeganiu zasad, które pomogą ograniczyć transmisję koronawirusa.

Jak poinformował M.Morawiecki w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym będzie docelowo 1,2 tys. miejsc. - Z tego miejsca trzeba powiedzieć bardzo głośno. Dziękujemy wam medycy,, że jesteście przy pacjentach - mówił premier. - Przejdziemy razem przez tę pandemię - dodał.

- To wspólny cel, stąd decyzje, które podjęliśmy wczoraj. Przed nami ostatni krok, który jeżeli będzie konieczny wdrożymy za 14 dni, czyli narodowa kwarantanna, ale być może uda się tego uniknąć, dzięki przestrzeganiu zasad - wskazywał szef rządu.

-Dzisiaj do tego szpitala trafi pierwszy pacjent. Takich placówek rośnie w Polsce kilkanaście i cały czas myślimy o otworzeniu nowych jednostek. Nie żałujemy sił i środków - mówił.

Jednocześnie apelował o solidarność w zakresie przestrzegania reguł i zasad, solidarność z seniorami, którzy musza zostać w domu i czekają na naszą pomoc.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz