Internetowe Konto Pacjenta aktywowało 3,5 mln Polaków

05 Listopada 2020, 16:24 komputer informatyzacja
Już 3,5 mln Polaków aktywowało swoje Internetowe Konto Pacjenta - chwali się Centrum e-Zdrowia. Od początku tego roku było to ponad 2,65 mln osób. To skutek epidemii i odbywania głównie teleporad, a potem weryfikowania przez pacjentów w IKP wystawionych przez lekarza e-recept, e-skierowań, ale także sprawdzania wyniku testu na COVID-19 lub informacji o nałożonej kwarantannie lub izolacji.

Jak informuje Centrum e-Zdrowia, w 2020 r. obserwowany jest bardzo duży przyrost liczby nowych użytkowników Internetowego Konta Pacjenta (IKP) - ponad 2,65 mln osób. Tylko w ciągu dwóch tygodni zanotowano 300 tys. nowych logowań. Z kolei rekordowa liczba aktywacji jednego dnia przekroczyła 36 tys. W sumie z Internetowego Konta Pacjenta korzysta już ponad 3,5 mln Polaków.

Dane pokazują, że największą grupą użytkowników Internetowego Konta Pacjenta są osoby do 50 roku życia - 81 proc, a niemal 1/5 użytkowników (19 proc.) są to osoby powyżej 50. roku życia.

Internetowe Konto Pacjenta to bezpłatna aplikacja Ministerstwa Zdrowia dostępna na pacjent.gov.pl

Na IKP zamieszczane są m.in. informacje o wynikach testów na Covid-19 (finansowanych przez NFZ) wraz z informacją na temat czasu kwarantanny lub izolacji, a także o receptach - wystawionych, zrealizowanych i tych, które zostały zrealizowane częściowo. Są tam również informacje o dawkowaniu leku, który przepisał lekarz oraz np. o e-zwolnieniach i zaświadczeniach lekarskich wystawionych w związku z chorobą czy macierzyństwem.

Źródło: Centrum e-Zdrowia

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz