Były wiceminister zdrowia zostanie wiceprezydentem Chełma

09 Listopada 2020, 9:23 Janusz Cieszyński (MZ)

Janusz Cieszyński, były wiceminister zdrowia odpowiedzialny między innymi za zakupy dla służby zdrowia w pierwszej fali pandemii, zostanie wiceprezydentem Chełma - informuje TVN24.

Wiceminister koordynował m.in. prace dot. cyfryzacji w publicznej ochronie zdrowia doprowadzając do uruchomienia systemów e-recept i e-skierowań.

Wiosną tego roku Janusz Cieszyński stał się jedną z twarzy walki z koronawirusem. Wraz z ówczesnym ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, Janusz Cieszyński tłumaczył w mediach wszystkie kwestie związane z koronawirusem.

Był on też odpowiedzialny za wszystkie zakupy, których ministerstwo dokonywało wraz z nadejściem pandemii. Osobiście akceptował wszystkie decyzje, żeby zdjąć ewentualną odpowiedzialność z urzędników MZ.

To on podpisał umowy ze spółkami powiązanymi z instruktorem narciarstwa Łukasza Szumowskiego czy od firmy E&K, którą jak się okazało, kieruje handlarz bronią.

Resort zdrowia wciąż nie odzyskał pieniędzy za wadliwe maseczki czy też niedostarczone respiratory.

Wiceminister Janusz Cieszyński zrezygnował z posady w rządzie w sierpniu, przeddzień ogłoszenia dymisji Łukasza Szumowskiego. 

Były wiceminister zostanie wiceprezydentem

W sobotę Janusz Cieszyński wystąpił na konferencji prasowej z prezydentem Chełma Jakubem Banaszkiem Banaszkiem. Podczas konferencji prezentowano miejski plan walki z epidemią koronowirusa. Były wiceminister zdrowia został przedstawiony jako pełnomocnik prezydenta Banaszka.

Według informacji TVN24, od poniedziałku Janusz Cieszyński zaczyna pracę w chełmskim ratuszu jako wiceprezydent miasta. Janusz Cieszyński potwierdził to w rozmowie z tvn24.pl, ale nie chciał komentować objęcia nowej posady. Nie chciał też zdradzić, czym dokładnie będzie się zajmował w Chełmie.

 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz