Ponad 50 mln zakażeń koronawirusem na świecie

09 Listopada 2020, 13:09 maska maseczka covid koronawirus chirurg

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), łączna liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 przekroczyła w niedzielę próg 50 mln zakażeń. Co czwarte zakażenie miało miejsce w ciągu ostatniego miesiąca.

Jak wynika z danych WHO, na świecie potwierdzono ponad 50 mln zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 oraz ponad 1,25 mln zgonów z powodu COVID-19.

Październik to jak dotąd najgorszy okres w czasie pandemii COVID-19. Tylko w ciągu ubiegłego tygodnia, łączna liczba zakażeń na świecie wzrosła o 500 tys. nowych przypadków.

Europa

Od 1 października łączna liczba raportowanych dziennych zakażeń w Europie wynosi powyżej 300 tys. 

Europa, z około 12 mln przypadków zakażeń COVID-19, jest najbardziej dotkniętym epidemią regionem na świecie.

W perspektywie ostatniego miesiąca, w Europie raportowanych było ok. 50% wszystkich, globalnych zakażeń koronawirusem raportowanych każdego dnia. Europa odpowiada także za 24% globalnych zgonów z powodu COVID-19.

Najwięcej zakażeń w Europie diagnozowanych jest we Francji. W ciągu ostatnich 7 dniu, każdego dnia raportowano w kraju średnio 54,4 tys. nowych przypadków COVID-19.

Ameryka Północna

Stany Zjednoczone odpowiadają za około 20% wszystkich zakażeń na świecie. Od 7 dniu, dzienny przyrost zakażeń koronawirusem w USA utrzymuje się na poziomie powyżej 100 tys. nowych przypadków COVID-19.

Azja

Drugim - pod względem liczby zakażeń SARS-CoV-2 - krajem na świecie są Indie. Łączna liczba przypadków zakażeń koronawirusem w kraju przekroczyła w piątek 8,5 mln.

Każdego dnia Indie raportują średnio ponad 40 tys. zakażeń SARS-CoV-2. Mimo to, od września w kraju odnotowuje się stały spadek liczby dziennych zakażeń.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz