D. Trump, J. Biden, A. Fauci i WHO o szczepionce od Pfizer i BioNTech

09 Listopada 2020, 17:03 strzykawka zastrzyk szczepienie

Gratuluje wszystkim, którzy pomogli dokonać tego przełomu i dali nam powód do nadziei. Jednocześnie ważne jest, aby zrozumieć, że do zakończenia walki z COVID-19 jeszcze kilka miesięcy - komentuje ostatnie doniesienia dot. skuteczności kandydata na szczepionkę od Pfizer i BioNTech.

Pfizer i BioNTech ogłosiły, że ich wiodący kandydat na szczepionkę wykazał ponad 90% skuteczność w zapobieganiu COVID-19 wśród pacjentów, u których wcześniej nie potwierdzono infekcji koronawirusem.

Donald Trump niemal natychmiast zareagować na tę wiadomość, publikując tweeta, w którym wielkimi literami oznajmił:

„AKCJE NA GIEŁDZIE ROSNĄ, SZCZEPIONKA JUŻ WKRÓTCE. 90% SKUTECZNOŚCI. CO ZA WSPANIAŁE WIEŚCI!"- napisał Donald Trump.

Joe Biden: świetne wieści, ale na obecną chwilę, to nic nie zmienia

Parę godzin później swoje oświadczenie w tej sprawie opublikował także prezydent elekt, Joe Biden.

- Wczoraj wieczorem moi doradcy ds. Zdrowia publicznego zostali poinformowani o tej doskonałej wiadomości. Gratuluję wspaniałym kobietom i mężczyznom, którzy pomogli dokonać tego przełomu i dali nam powód do nadziei - czytamy.

„Jednocześnie ważne jest, aby zrozumieć, że do zakończenia walki z COVID-19 jeszcze kilka miesięcy. Ta wiadomość jest zgodna z wcześniej ogłoszonym harmonogramem przez przedstawicieli branży, którzy przewidują zatwierdzenie szczepionki do końca listopada. Nawet jeśli to zostanie osiągnięte, a niektórzy Amerykanie zostaną zaszczepieni jeszcze w tym roku, minie wiele miesięcy, zanim w tym kraju będą powszechne szczepienia ”- dodał Joe Biden.

Joe Biden w swoim oświadczeniu podkreślił, że "dzisiejsze wiadomości nie zmieniają rzeczywistości. Amerykanie będą musieli polegać na maseczkach, dystansie społecznym, śledzeniu kontaktu, myciu rąk i innych środkach bezpieczeństwa". - Dzisiejsza wiadomość to świetna wiadomość, ale nie zmienia tego faktu - dodał.

Anthony Fauci: szczepionka od Moderny może mieć podobną skuteczność

Anthony Fauci, czołowy ekspert rządu Stanów Zjednoczonych ds. Chorób zakaźnych, powiedział dziennikarzom Bloomberga, że szczepionka przeciw koronawirusowi opracowana przez firmę Pfizer będzie miała „duży wpływ” na walkę z koronawirusem. 

Skuteczność kandydata na remedium firmy Pfizer przekraczająca 90% „jest po prostu niezwykła” - ocenił.

Podkreślił też, że Moderna może mieć podobne wyniki swojego kandydata na szczepionkę jak kandydat od Pfizera i BioNTech, ponieważ ta, również jest oparta na technologii mRNA.

WHO: szczepionka dostępna do marca

Starszy urzędnik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Bruce Aylward, na dorocznym zgromadzeniu ministerialnym WHO powiedział, że wstępne wyniki z testów szczepionek fazy trzeciej firmy Pfizer Inc. są „bardzo pozytywne”. 

Dodał, że jesteśmy na dobrej drodze by szczepionka przeciw COVID-19 mogła być wprowadzona do obiegu dla osób najbardziej narażonych, globalnie do marca 2021 r. 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz