Joe Biden przedstawił grupę zadaniową do walki z COVID-19

10 Listopada 2020, 11:45 biden joe

Prezydent-elekt USA Joe Biden ogłosił 13-osobowy zespół zadaniowy, który opracuje strategię walki z pandemią COVID-19.

 

Prezydent elekt Stanów Zjednoczonych Joe Biden i wiceprezydent ekejt Kamala Harris przeprowadzili w poniedziałek konsultacje z naukowcami i ekspertami w dziedzinie opieki zdrowotnej, którzy będą kierować działaniami administracji w sprawie pandemii koronawirusa.

13-osobowa grupa zadaniowa pomoże Bidenowi opracować plan walki z pandemią.

Zespołowi zadaniowemu będą współprzewodniczyć były komisarz ds.żywności i leków dr David Kessler, były konsultant ds. chirurgii dr Vivek Murthy oraz dr Marcella Nunez-Smith, profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Yale, której badania koncentrują się na równości w opiece zdrowotnej dla zmarginalizowanych społeczności.

Wśród pozostałych członków grupy doradczej są: wirusolog Rick Bright, który został usunięty przez administrację Donalda Trumpa ze stanowiska zarządczego Biomedical Advanced Research and Development Authority , a także urzędnicy z administracji byłego prezydenta Baracka Obamy, w tym onkolog Ezekiel Emanuel i były członek Rady Bezpieczeństwa Narodowego Luciana Borio.

Podstawą walki z epidemią będą maseczki

W Stanach Zjednoczonych w ostatnich dniach odnotowano kolejne przypadki ponad 100 tys. zakażeń koronawirusem dziennie. Liczba zakażeń w tym kraju przekroczyła już 10 milionów.
 
W przemówieniu po spotkaniu z 12-osobową grupą zadaniową ds. koronawirusa, Joe Biden błagał Amerykanów o zaprzestanie upolitycznienia podstawowych środków ostrożności w zakresie zdrowia publicznego, takich jak noszenie masek i dystans społeczny.
 
- Celem noszenia maski nie jest uczynienie twojego życia mniej wygodnym ani odebranie ci czegoś. To oddanie czegoś nam wszystkim: normalne życie. Celem jest jak najszybszy powrót do normalności, a maski są do tego niezbędne. To nie będzie trwało wiecznie - mówił. 

 Nie ma znaczenia twoja partia, twój punkt widzenia. Moglibyśmy uratować dziesiątki tysięcy istnień, gdyby wszyscy nosili maskę przez następne kilka miesięcy. Nie życie demokratów ani republikanów - życie Amerykanów - dodał.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz