Szef Pfizera sprzedał 62 proc. swoich akcji w dniu ogłoszenia szczepionki

12 Listopada 2020, 9:18 Pieniądze

W poniedziałek BioNTech i Pfizer ogłosiły przełom w badaniach nad szczepionką na koronawirusa. Dyrektor generalny Pfizera Albert Bourla tego samego dnia sprzedał 62 proc. posiadanych akcji koncernu.

Niemiecki BioNTech i amerykański gigant farmaceutyczny Pfizer w poniedziałek spółki ogłosiły przełom w badaniach nad szczepionką na koronawiursa  Pfizer ogłasza, rynki w górę. Badania wykazały bowiem 90-proc. skuteczność opracowywanej szczepionki Pfizer i BioNTech: szczepionka skuteczna w 90% .
 
Tego samego dnia dyrektor generalny Pfizera Albert Bourla sprzedał 62 proc. swoich akcji firmy za 5,6 miliona dolarów. Pfizer poinformował, że akcje zostały sprzedane za pośrednictwem automatycznego systemu po osiągnięciu określonej ceny, zgodnie z planem ustanowionym w sierpniu. Plan handlowy tej transakcji przyjęty został 19 sierpnia br. Dyrektor sprzedał akcje po cenie 41,94 dolarów. 
 
Szef Pfizera sprzedał łącznie 132 508 akcji - jak wynika z dokumentów Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd - a nadal w jego posiadaniu pozostaje 81 812 akcji koncernu farmaceutycznego.
 
Źródło: The Guardian
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz