Resort planuje kolejne uwolnienia limitów w świadczeniach specjalistycznych

17 Listopada 2020, 10:46 Tomasz Latos
W najbliższy czwartek posłowie poznają szczegóły planu ministra zdrowia, polegającego na uwolnieniu limitów na niektóre świadczenia medyczne w leczeniu specjalistycznym - zapowiada przewodniczący sejmowej komisji zdrowia, Tomasz Latos.

Jak mówił poseł Tomasz Latos w rozmowie dla Polskiego Radia PiK w związku z opóźnieniami w wielu świadczeniach medycznych, które nastąpiły szczególnie w okresie wiosennym z powodu walki z epidemią koronawirusa w Polsce, minister zdrowia zdecydował o uwolnieniu wybranych limitów świadczeń w leczeniu specjalistycznym. 

Jak informuje Tomasz Latos, w czwartek posłowie mają poznać, o które limity chodzi, a także przedstawiony ma im zostać szereg działań w zakresie programów onkologicznych czy kardiologicznych.

W związku z walką z koronawirusem, wiele innych dziedzin medycyny, szczególnie w okresie wiosennym, wiele procedur z tych dziedzin nie było wykonywanych. Mamy różnego rodzaju zapóźnienia. Stąd zapowiedź pana ministra uwolnienia limitów w leczeniu specjalistycznym, ale także działania w zakresie programów onkologicznych czy przygotowanie działań w kardiologii, czyli walkę z chorobami - dwoma największymi zabójcami - mówił Tomasz Latos w Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz