Jaka deklaracja ministra zdrowia ws. obostrzeń?

17 Listopada 2020, 16:04

- Ostatnie regulacje, które wprowadziliśmy, dotyczyły okresu do 29 listopada i do tego czasu na pewno żadnych zmian ani obostrzających, chyba, że mielibyśmy do czynienia z pogorszeniem, ale nic na to nie wskazuje, ani też luzujących, na pewno nie będzie - zapowiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Podczas wtorkowej konferencji o sytuacji epidemicznej szef resortu zdrowia był pytany o możliwość zaostrzenia lub poluzowania obecnie obowiązujących restrykcji, stwierdził, że obecne restrykcje obowiązują do 29 listopada.

Zaznaczył, że wynika to zarówno z doświadczeń okresu wakacyjnego i przykładu Czech, które poniosły negatywne konsekwencje poluzowania obostrzeń, jak i z konieczności analizy obecnej sytuacji po wprowadzeniu nowych restrykcji 1,5 tygodnia temu.

- Nie ma przestrzeni na poluzowanie. Jest przestrzeń na wnikliwe analizowanie, na jakim jesteśmy poziomie i przede wszystkim podejmowanie bardzo ostrożnych decyzji – ocenił A. Niedzielski.

Podczas konferencji minister ocenił, że sytuacja epidemiczna w kraju "co najmniej się stabilizuje". - Ona się stabilizuje w bardzo różnych wymiarach, ale tym najważniejszym (...) jest dzienna liczba zachorowań i też kwestia zajętości infrastruktury szpitalnej - mówił.

Co z planami na ferie zimowe?

Minister pytany o to, czy są już jakieś decyzje dotyczące ferii zimowych, aby rodzice mogli zaplanować ten czas, odparł, że "dywagacje dotyczące okresu ferii są przedwczesne". - Mamy zdefiniowane progi, które będą powodowały luzowanie obostrzeń. Do 29 listopada nie będziemy podejmowali żadnych decyzji - zapowiedział.

Minister przyznał, że pandemia już kilka razy nas zaskoczyła. - Miejmy nadzieję, że teraz zaskoczy nas pozytywnie i będą miały miejsce spadki liczby zachorowań. Jest za wcześnie, aby stanowczo wypowiadać się o planach na ferie- stwierdził.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz