W czwartek informacja premiera w Sejmie nt. ustawy covidowej

18 Listopada 2020, 10:10 sejm premier terlecki

Choć Konwent Seniorów nie wyraził zgody na wprowadzenie do porządku obrad Sejmu informacji premiera na temat niepublikowania noweli tzw. ustawy covidowej, to premier i tak ma zamiar w Sejmie wystąpić.

Podczas środowego posiedzenia Sejmu posłowie Koalicji Obywatelskiej apelowali do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o interwencję ws. nieopublikowanej ustawy covidowej, która mimo podpisu Prezydenta oczekuje na publikację.

Jak odpowiadał na zarzuty posłów poseł i  członek Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasz Schreiber, na podstawie przepisów powstałych za czasów premiera Donalda Tuska, "ten czas na opublikowanie jest określony i on będzie dotrzymany".

Informacja premiera nt. ustawy covidowej w czwartek

Jak informował rano przed posiedzeniem Sejmu wiceszef klubu PSL-Kukiz`15 Marek Sawicki po posiedzeniu Konwentu Seniorów, "nie ma zgody na wprowadzenie do porządku obrad Sejmu informacji premiera na temat niepublikowania noweli tzw. ustawy covidowej, o co wnioskowały kluby KO i Lewicy".

Jak informuje jednak marszałek Sejmu Elżbieta Witek, "wczoraj przed 21 wpłynęły wnioski między innymi o informację premiera dot. tej kwestii" i pomimo braku uwzględnienia tej informacji w porządku obrad, Mateusz Morawicki wystąpi w czwartek w tej sprawie w Sejmie.

-Te informacje się nie znalazły w porządku obrad, natomiast rozmawiałam z premierem. Powiedziałam, że wpłynęły taki wnioski. Pan premier będzie chciał jutro rano w tej sprawie – jednej i drugiej – wystąpić – mówiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz