Opozycja z wnioskiem o wotum nieufności wobec Jarosława Kaczyńskiego

20 Listopada 2020, 12:44 Jarosław Kaczyńśki na konwencji PiS

Dziś przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy poinformowali o złożeniu do Sejmu wniosku o wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Wniosek poprzeć ma także Polskie Stronnictwo Ludowe.

- Sprawy w naszym kraju zmierzają w złym kierunku w związku z tym potrzebne są nadzwyczajne środki. Dziś składamy wniosek o wyrażenie przez Sejm wotum nieufności wobec Jarosława Kaczyńskiego - mówił podczas piątkowej konferencji prasowej Cezary Tomczyk, przewodniczący Koalicji Obywatelskiej.

- Ten wniosek nie tylko jest potrzebny, ale konieczny. Pierwszy raz Jarosław Kaczyński na wniosek Komisji musi stanąć przed opozycją i odpowiedzieć na pytania co zrobił a czego nie zrobił - dodał.

- Widzimy co dzieje się na ulicach miast. Polska stała się przez PiS krajem głęboko chorym na wielu płaszczyznach; tego co dzieje się na ulicach, w edukacji i zdrowiu. Jarosław Kaczyński traci kontakt z rzeczywistością. Teraz Polska jest w stanie sprzeciwić się 25-krajom by tylko rozgrywać wewnętrzne interesy ze Zbigniewem Ziobrą - mówił Cezary Tomczyk.

Jedność opozycji

Jak informowali Cezary Tomczyk i Krzysztof Gawkowski, opozycja w tej sprawie jest jednostronna. Pod wnioskiem podpisali się przedstawiciele zarówno Koalicji Obywatelskiej jak i Lewicy. - Mamy deklarację także poparcia wniosku przez Polskie Stronnictwo Ludowe - mówił C. Tomczyk.

- Odpowiedzialność Jarosława Kaczyńskiego to odpowiedzialność za czyny i decyzje. Ostatnie miesiące decyzji to czyny człowieka chorego z nienawiści. Nie ma zgody na to, byw tym trudnym czasie mówić innym głosem. Wspólny głos opozycji jest niezbędny, stąd poparcie dla wniosku Koalicji. Wniosku, który jest bardzo dobrze przygotowany i uargumentowany - mówił przewodniczący Lewicy, Krzysztof Gawkowski.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz