W sobotę konferencja premiera ws. obostrzeń

20 Listopada 2020, 15:13 premier mateusz morawiecki

Jak informuje rzecznik rządu Piotr Müller, w sobotę przed południem odbędzie się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego ws. epidemii COVID-19.

W sobotę przed południem odbędzie konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, podczas której mają zostać przedstawione " kompleksowe, długofalowe zasady dalszych etapów bezpieczeństwa w walce z COVID-19." - informuje na swoim twitterze rzecznik rządu.

Czego możemy się spodziewać?

Jak informował minister zdrowia Adam Niedzielski przed piątkowym spotkaniem z premierem Mateuszem Morawieckim, "na razie na pewno do 29 listopada chcemy utrzymać ten stan regulacji zabezpieczający, jaki mamy w tej chwili".

Podczas narady miały zostać opracowane kompleksowe zasady stopniowego łagodzenia obostrzeń gospodarczych, tak "abyśmy wszyscy z wyprzedzeniem wiedzieli, co nas czeka – oczywiście w zależności od tego, jaki będzie scenariusz rozwoju pandemii".

- Generalnie na razie mamy zdefiniowane ramy. To znaczy, że chcemy przestawić pewne kroki uzależnione od spełnianych kryteriów dotyczących liczby zachorowań i mniej więcej jak będzie ta ścieżka wyglądała - mówił Adam Niedzielski i dodał, że jeśli sytuacja się poprawi, to czeka nas powrót do zasad obowiązujących w strefach czerwonych.

Kiedy powrót dzieci do szkół?

Minister zdrowia  Adam Niedzielski pytany w Radiu Plus o powrót do tradycyjnej edukacji stwierdził, że będzie to miało miejsce, kiedy "zejdziemy poniżej 15 tysięcy zakażeń, a nawet mniej"

- W tej chwili oscylujemy wokół 20 tysięcy i to jest jeszcze zbyt duża liczba, powoduje zbyt dużą presję na infrastrukturę szpitalnictwa żebyśmy takie decyzje podejmowali. Zastrzegam, że decyzja jest podejmowana przez Pana Premiera. Ja rekomenduję, ale proszę pamiętać, że są też inne perspektywy, przede wszystkim gospodarcze, które Pan Premier musi brać pod uwagę - mówił Adam Niedzielski.

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz