Kiedy wyjaśnienie ws. rozbieżności w danych o zachorowaniach?

21 Listopada 2020, 12:00

W poniedziałek zostaną przedstawione wyjaśnienia GIS ws. rozbieżności w liczbie raportowanych przez sanepidy zachorowań. Informacja taka miała być przedstawiona w tym tygodniu, jednak w piątek Główny Inspektor Sanitarny złożył rezygnację ze stanowiska ze względów zdrowotnych.

Minister zdrowia, który w sobotę wziął udział we wspólnej konferencji z premierem na temat dalszych obostrzeń, był pytany o to, kiedy zostanie przedstawione wyjaśnienie GIS ws. rozbieżności w liczbie raportowanych przez sanepidy zachorowań. 

Adam Niedzielski wskazał, że wyjaśnienie ws. rozbieżności liczby raportowanych zachorowań zostało mu przedstawione. Jednocześnie podziękował Jarosławowi Pinkasowi za dotychczasową pracę na stanowisku szefa GIS.

Poinformował, że termin konferencji i wyjaśnień przesunięty został na poniedziałek i wówczas minister Krzysztof Saczka, dotychczasowy wiceszef GIS, który przejął kierowanie Inspekcją, przedstawi pełną informację.

- Na szczęście ta skala nie była tak duża, tym niemniej pewne decyzje personalne z tym związane będą przedstawione w poniedziałek - zapowiedział.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz