Testy antygenowe także w POZ

24 Listopada 2020, 14:56 lekarz pacjent recepta wizyta

W najbliższych tygodniach ministerstwo zdrowia przekaże testy antygenowe do placówek podstawowej opieki zdrowotnej, by szybko testować pacjentów - zapowiedział we wtorek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Jak wyjaśniał, chodzi o testowanie tych pacjentów, którzy trafiają na wizytę do POZ z "pewnymi problemami zdrowotnymi".

Przypomnijmy, że obecnie szybkie testy antygenowe są wykorzystywane na SOR-ach i w izbach przyjęć, a także trafiły już do karetek. MZ podawał, że do Polski trafiło już 1 mln takich testów, które są rozdysponowywane, a dotrzeć ma kolejny milion.

- Ministerstwo Zdrowia będzie przekazywało w najbliższych tygodniach testy antygenowe również do podstawowej opieki zdrowotnej, by tymi testami antygenowymi, które da się przeprowadzić w ciągu 15 minut, testować również pacjentów, którzy nie do końca może mają objawy, ale zgłaszają się do POZ z pewnymi problemami zdrowotnymi - mówił.

W. Andrusiewicz. Zapowiedział, że minister zdrowia Adam Niedzielski w środę wyjaśni jak będzie wyglądał proces przekazywania testów do placówek.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz