Przegląd prasy

25 Listopada 2020, 9:00 prasa

Tlenowy problem pacjentów - Dziennik Gazeta Prawna - Wojewodowie powołują specjalne funkcje ds. monitorowania sytuacji dostępu do tlenu a placówki pilnie rozwiązują problem braku gazu.

 

Koronerzy w każdym województwie pracują na innych zasadach - Dziennik Gazeta Prawna - Wojewodowie oferują od 600 do 1,7 tys. zł za wystawienie karty zgonu zmarłego na COVID-19. Mimo to lekarzy brakuje, a rodziny czekają po kilkadziesiąt godzin na stwierdzenie śmierci bliskich.

Więcej czasu na wizyty u lekarza - Dziennik Gazeta Prawna - Zaległe okresowe badania lekarskie będzie można realizować w ciągu 180 dni po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego  lub epidemii.

Nie karać lekarza za etat z nakazu - Rzeczpospolita - Medycy z podatkiem liniowym skierowani do pracy przy zwalczaniu epidemii boją się utraty preferencji.

Koronawirus poza kontrolą - Gazeta Wyborcza - Sanepid nie ma już wstępu do laboratoriów wykrywających koronawirusa. O tym, które dostało zgodę na badania, decydowała jednoosobowa była wiceprezes Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych.

Pieniądze na szpitale polowe poza kontrolą - Gazeta Wyborcza - Rząd nadal wstrzymuje ustawę covidową. Zdaniem opozycji chodzi o to, by władze nie musiała ujawniać wydatków na budowę szpitali polowych.

Nie odejdę z PIS - Gazeta Wyborcza - Rozmowa z prof. Wojciechem Maksymowiczem, byłym wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego o swojej dymisji oraz o wewnętrznych rozgrywkach międzyklubowych.

Selvita kupuje w Chorwacji - Puls Biznesu - Krakowska spółka za 140 mln zł przejmie chorwacką firmę biotechnologiczną.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz