MZ: Ruszyła strona z danymi o zakażeniach

25 Listopada 2020, 9:24 ezdrowie informatyzacja komputer

We wtorek późnym wieczorem ruszyła strona internetowa prezentująca codzienne raporty zakażeń koronawirusem. Zawiera dane z systemu EWP od poziomu ogólnopolskiego do poziomu danych powiatowych.

Jak poinformował we wtorek wieczorem na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski: "Już jest!". Chodzi o zapowiadaną przez MZ i GIS stronę internetową, gdzie będą dostępne dane o zakażeniach.

 

Minister wskazał, że prezentowane tam dane dotyczące dziennej liczby zachorowań na koronawirusa są do poziomu powiatów. Ponadto na stronie dostępne są wizualizacje.

A.Niedzielski podziękował też wszystkim, którzy w ciągu ostatnich tygodni intensywnie pracowali nad tym serwisem.

Z kolei resort zdrowia na Twitterze informował: "Właśnie ruszyła strona internetowa prezentująca codzienne raporty zakażeń koronawirusem od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych. Prezentowane dane, podobnie jak codzienne poranne raporty, pochodzą z systemu EWP".

MZ zapewnił, że strona będzie stopniowo uzupełniana o dane historyczne oraz bieżące wykresy prezentujące przebieg epidemii.

Tylko dane centralne

To, że zmienił się system raportowania i powstała centralna strona z danymi ma też wpływ na raporty, które dotychczas publikowały na swoich stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych wojewódzkie i powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne. 

"W związku ze zmianą sposobu raportowania i prezentowania danych, od dnia jutrzejszego zaprzestajemy publikacji raportów dziennych. Dane odnośnie zakażeń #SARS_CoV_2 publikowane będą przez @MZ_GOV_PL i @GIS_gov bezpośrednio z odpowiednich systemów informacyjnych" - poinformował na Twitterze WSSE w Gdańsku. Na stronach niektórych powiatowych stacji znaleźć zaś można komunikat, że "wszystkie stacje sanitarno-epidemiologiczne zaprzestają publikowania na swoich stronach internetowych jakichkolwiek danych dotyczących raportowania związanego z SARS-CoV-2. Dane te będą upubliczniane w sposób scentralizowany”.

Oznacza to, że teraz jedynym źródłem informacji o statystykach będzie centralna strona MZ i GIS.

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz