Przegląd prasy

26 Listopada 2020, 9:01 Przegląd prasy

Wuhan Narodowy - Rzeczpospolita - Model funkcjonowania szpitala tymczasowego na Narodowym oparto na polowych lecznicach z Wuhanu

Rząd przyspiesza strajk pielęgniarek? - Rzeczpospolita - Nowy pomysł władzy na import medyków spoza Polski zagraża życiu i zdrowiu pacjentów - alarmuje samorząd pielęgniarek i położnych.

Lekarze wyjadą dla godnej pracy - Rzeczpospolita - Po pandemii może nastąpić wielki exodus medyków za granicę. Nie chodzi o pieniądze a o warunki pracy - stwierdzają rekruterzy.

Tysiąc testów dziennie w kontenerze - Gazeta Wyborcza - "Inwestycja w laboratorium COVID zwraca się po tygodniu, bo NFZ przepłaca za badania." W Niemczech wykonanie testu to koszt ok. 20 euro, w Polsce 280 zł.

Pandemia wymusza zmiany w opiece nad najsłabszymi - Rzeczpospolita - Organizacje społeczne, Instytucje i osoby prywatne wystosowały list otwarty do prezydenta i premiera domagając się nowej strategii społecznej polityki państwa. 

Ministerstwo dawkuje informacje o chorych - Dziennik Gazeta Prawna - Brak wielu istotnych danych czyni bazę resortu zdrowia o chorych na COVID bezużyteczną.

O potrzebach zdrowotnych bez lekarzy - Dziennik Gazeta Prawna - Sprowadzenie roli lekarzy do nieobowiązkowej konsultacji w procesie tworzenia map transformacji może w sposób realny zagrozić pacjentom - ostrzegają eksperci.

Aktualne dane i rzetelne informacje są niezbędne w zarządzaniu i medycynie - Dziennik Gazeta Prawna - Rozmwoa z Małgorzatą Gałązką-Sobotka nt. sprawozdawczości i analizy statystyk w sektorze ochrona zdrowia.

OncoArendi myśli co zrobić z milionami - Puls Biznesu - Spółka biotechnologiczna po sprzedaży praw do pierwszej cząsteczki pracuje nad nową strategią. Zastrzyk gotówki w wysokości 122 mln zł nie wystarczy na realizację wszystkich celów.

Dodatki

Walka z rakiem - Gazeta Wyborcza

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz