Jest lista leków bez finansowania w ramach RDTL

27 Listopada 2020, 9:34 leki

72 leki znalazły się na liście produktów leczniczych niepodlegających finansowaniu w ramach procedury ratunkowego dostępu do technologii lekowych (RDTL). Listę opublikował resort zdrowia.

Chodzi o komunikat Ministra Zdrowia ws. produktów leczniczych niepodlegających finansowaniu w ramach procedury ratunkowego dostępu do technologii lekowych

Jak czytamy w komunikacie, na podstawie art. 47f ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w brzmieniu nadanym ustawą z dnia 7 października 2020 r. o Funduszu Medycznym (Dz.U. poz. 1875) Minister Zdrowia ogłasza, listę produktów leczniczych niepodlegających finansowaniu ze środków publicznych w ramach procedury ratunkowego dostępu do technologii lekowych obowiązującą od dnia 26 listopada 2020 r. 

Przypominamy, że 26 listopada br. ustawa o Funduszu Medycznym weszła w życie Ustawa o Funduszu Medycznym wchodzi w życie

Na wykazie znalazły się w sumie 72 leki stosowane w różnych wskazaniach m.in. w onkologii, hematoonkologii, schorzeniach neurologicznych, autoimmunologicznych.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz