Senat: ustawa o zawodzie farmaceuty ponownie w komisji

27 Listopada 2020, 12:17 Apteka

Ustawa o zawodzie farmaceuty, która jest przedmiotem prac na bieżącym posiedzeniu Senatu, w piątek ponownie trafiła pod obrady senackiej komisji zdrowia. Rozpatrzyła ona poprawki zgłoszone na plenarnym posiedzeniu dot. granic niezależności farmaceutów.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu senacka komisja zdrowia zaproponowała do ustawy poprawki. Senat. Komisja zdrowia za poprawkami do ustawy o zawodzie farmaceuty


W czwartek ustawa byłą dyskutowana przez senatorów na plenarnym posiedzeniu. Ponieważ w trakcie prac zostały zgłoszone poprawki, zajęła się nimi w piątek senacka komisja zdrowia.

Poprawki dotyczyły zapisów dotyczących granic niezależności farmaceutów wykonujących swój zawód, a dokładnie przewidują, że do art. 83 w pkt.13 dodaje się słowo "rażąco" w miejscu wcześniej zaproponowanego słowa "uporczywie". Zapisy te dotyczą kwestii możliwości cofnięcia przez organy inspekcji farmaceutycznej zezwolenia na prowadzenie apteki w sytuacji, kiedy niezależność farmaceutów w niej pracujących mogła być naruszana w sposób "uporczywy" lub jak postulowali posłowie - "rażąco".

Tymczasem według wiceministra zdrowia Macieja Miłkowskiego w tej regulacji nie jest potrzebne żadne z zaproponowanych przez senatorów słów. - Jesteśmy przeciwni tej poprawce, ponieważ oba te sformułowania są niedookreślone - mówił wiceminister na piątkowym posiedzeniu komisji.

Ostatecznie członkowie komisji zdrowia poparli w głosowaniu utrzymanie kwantyfikatora, jednak w we wcześniejszej wersji, czyli określenia "uporczywie".

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz