Prezes Biomed-Lublin złożył rezygnację

30 Listopada 2020, 14:44

Zarząd Biomedu-Lublin Wytwórni Surowic i Szczepionek poinformował, że 30 listopada 2020 roku otrzymał oświadczenie Marcina Piróga, pełniącego funkcję prezesa spółki, o rezygnacji z tego stanowiska ze skutkiem na dzień doręczenia oświadczenia o rezygnacji. Przypomnijmy, że chodzi o firmę, która pracuje nad polskim lekiem na koronawirusa.

Przypomnijmy, że we wrześniu Biomed-Lublin ogłaszał, że prace nad lekiem na koronawirusa idą bardzo dobrze i zakończono produkcję pierwszej serii potencjalnego leku na COVId-19 Biomed-Lublin: rusza kolejny etap prac nad lekiem na COVID

Informacja ta przełożyła się wówczas na znaczną zwyżkę notowań akcji na giełdzie, co wzbudziło zainteresowanie Komisji Nadzoru Finansowego.Komisja Nadzoru Finansowego zabrała głos w sprawie Biomedu

W poniedziałek spółka opublikowała komunikat, jednak nie z informacjami ws. leku, ale o zmianach personalnych w jej zarządzie. Chodzi o rezygnację prezesa spółki.

Biomed-Lublin otrzymał oświadczenie prezesa Marcina Piróga o rezygnacji z pełnionej funkcji ze skutkiem na dzień doręczenia oświadczenia o rezygnacji - podała spółka. Jako przyczynę rezygnacji z pełnionej funkcji podał on "istotne rozbieżności pomiędzy nim a przewodniczącym rady nadzorczej i innymi przedstawicielami rady nadzorczej spółki w kluczowych kwestiach dotyczących funkcjonowania organizacji, wdrażania i realizacji strategii spółki oraz jej przyszłego rozwoju".
 
W krótkim komunikacie spółka poinformowała, że obowiązki prezesa zarządu przejmie obecny wiceprezes Piotr Fic. Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek to polska firma farmaceutyczna działająca od 1944 roku. Zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych).
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz